Veszteségfeldolgozás
A tudomány több mint 40 féle veszteséget ismer. Ilyenek lehetnek például: betegség, válás, szakítás, családi kapcsolat megromlása, bizalomvesztés, mozaik családba való beilleszkedés, baráti kapcsolat megszakadása, társállat elvesztése, költözés, egzisztenciális veszteségek, tulajdon elvesztése, közösség elvesztése, munkahely elvesztése, szakmai karrierünk kényszerű vagy életkorunkból adódó lezárása.
Ezek a „hétköznapi” veszteségek olyan események, amelyek által az életünk megváltozik, és ez a változás gyászt idézhet elő. A sorsfordulat valamilyen veszteséggel jár. Sokszor éppen a lelkitraumáktól való félelmünk miatt nem merünk változtatni az életünkön, akkor sem, ha tudjuk, szükségszerű lenne.
A gyász a veszteségre adott normális és természetes reakció. Az el nem gyászolt, feldolgozatlan veszteségek halmozódnak, és negatív hatással vannak az életünkre.
Sokan a feldolgozást a felejtésben, vagy az érzelmek elfojtásában látják. Ilyenkor a megküzdési stratégia akár munkába, különböző tevékenységekbe, vagy káros szenvedélyekbe való menekülés.
Vallom, ha a veszteségeinkkel szembenézünk, nem csak a feldolgozás utáni megkönnyebbülést érjük el, hanem a továbblépésünk minőségét is nagyban befolyásoljuk. Ezen folyamatok közben önmagunkat, és saját erőforrásainkat is jobban megismerjük. Új megküzdési stratégiákat sajátíthatunk el, melyek által tovább léphetünk egy teljesebb élet felé. Ezáltal nem a múlton rágódunk, és nem is a jövőtől félünk, hanem jelenlegi életünkben lévő tartalmas kapcsolatainkra fókuszálunk.
Minden veszteségben benne rejlik a személyiségfejlődés és az újrakezdés ajándéka.Árak:
egyéni: 14 000 Ft / alkalom (50 perc)
csoportos: 6 000 Ft / fő / alkalom (90 perc)