Testi változások

Semmi sem biztos, csak a változás. Ezt a mondatot sokszor mondjuk, halljuk, mégis legkevésbé szívesen életkorunkkal, és testünkkel kapcsolatban használjuk.
Az idő múlásával mindannyian megtapasztaljuk a környezetünkben és az életünkben történő változásokat. A testünk alakulása pontos lenyomata a fizikai és lelki kihívásoknak, amikkel szembenéztünk, és amiken végigmentünk. Mégis ahogy a munka, párkapcsolat vagy a gyermeknevelés terén erőforrásként tekintünk a megszerzett tudásra, rutinra, a testünk esetében elfelejtjük, és csak a „nyomokat” látjuk, az odáig vezető utat, a legtöbbször figyelmen kívül hagyjuk. Azonban ha végiggondoljuk, hogy az eltelt évek alatt mi mindenen mentünk keresztül, és közben a testünk végig szolgált minket, talán nem az öregedés jelei, a hegek, foltok, rácok tűnnek fel, hanem az, hogy mennyire erős, kitartott és megtartott bennünket akkor is, amikor a legkevesebbet kapta, és ami a legfontosabb, életben tart.
Talán semmivel nem vagyunk olyan kritikusak, mint a saját testünkkel, kinézetünkkel. Természetes, hogy nem minden nap látja azt az ember a tükörben, amit szeretne, ám ez egyben egy jó ok arra is, hogy tegyünk önmagunkért, a jó közérzetünkért, azért, hogy jobban érezzük magunkat a bőrünkben. Soha nem éltünk ilyen hosszan, mint manapság, az átlagéletkor kitolódott, éppen ezért nem mindegy milyen minőségben élünk. Ha a külsőségek mellett a testi-lelki egészségünk is fontossá válik, a harmonikus, önazonos tükörképet is hamarabb elérhetjük, és egy-egy rólunk készült fotót is szívesen nézünk, vagy osztunk meg magunkról.
Ahhoz, hogy elégedettebbek legyünk a kinézetünkkel, egyszerű, ám fontos lépése lehet az, hogy kedvesebben kommunikáljunk saját magunkkal. Az önszeretet, saját magunk elfogadása, fejleszthető és tanulható. Minél nagyobb önszeretettel rendelkezünk, annál könnyebben tudjuk feldolgozni a testünkkel és annak változásaival kapcsolatos veszteségeinket, amibe természetesen a fiatalságunk, a testünk átalakulása is beletartozik.
„Teste megmozgatása (…) a fiatalság egyetlen tudományosan is igazolt „titka”.” - David B. Agus